| Hkhtfcvhu a întrebat:

Salutare TPU! Recomandari de masini frumoase si cat de cat prietenoase cu buzunarul pana in aprox 6500€? De preferat sedan astept pareri!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prietenoase cu buzunarul sunt masinile din clasa compacta: Focus, Astra, Megane.
Problema este ca forma lor arata ok hatchback in general, nu prea trage spre sedan, iar in consecinta, arata aiurea sedanul compact.
Cel putin Astra si Focus sunt cam oribile in varianta sedan.
Megane, Jetta si Logan arata bine sedan.
Loganul e prea low cost, nu prea merita.
Dintre celelalte, alegi in functie de motorizarea care ti se potriveste. La Opel ai toate motorizarile bune, la Focus ai dieseluri bune, la Renault sunt bune toate, la Jetta ar fi recomandat 2.0 TDI (dupa 2010, clar).

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O masina mica dar nu foarte veche: un Ford focus, Toyota yaris, mazda 2, Suzuki,

| Selu800 a răspuns:

I30 fast back