| AlexisJohn17 a întrebat:

Salut, când opresc motorul la masina, se aude un fasait sub capacul motor, este deasupra injectoarelor. Ce sa fie? Face 5-10 minute apoi se oprește. Pana acum nu a făcut asa, de la ce sa fie? ( Golf 5, benzina )

3 răspunsuri:
| tudorykul a răspuns:

Probabil se incalzeste motorul prea tare si se ventileaza(raceste)

| AlexisJohn17 explică (pentru tudorykul):

Nu cred ca e de la asta, ca dacă e sa se ventileze trebuia sa pornească ventilatoarele, ceea ce nu se întâmplă. Se aude un fasait de la altceva, nu pot sa îmi dau seama de la ce.

| szero a răspuns:

Cand spui "motor oprit" te referi la ignition off?
E bizar atunci daca ar fi asa mai ales ca e benzina. La motorina se mai intampla chestia asta, pentru ca are legătură cu compresia, dar la benzina nu exista asa ceva