| Alexandru942 a întrebat:

Salut ce parere aveti despre opel astra h celebrul motor de 1.7, dar cel de 1.6 benzina?

4 răspunsuri:
| Florian20405 a răspuns:

1.7 CDTI e ok, insa la putere sa nu te astepti la cine stie ce.
1.6 e ok, ce sa zic nu sunt stralucite.Mai bun e un golf, a3, a4 big grin Nu as da a4 pe un astra. big grin
Sti cum se zice, opel este cea mai proasta masina a nemtilor(ei o zic asta nu eu big grin)
Bafta!

| Alexandru942 explică (pentru Florian20405):

Niciodata nu as da audiul meu pe un opel astra h. Am postat intrebarea sa vad si parerea altora despre masina asta un prieten vrea sa-si ia un opel din asta, mie personal imi place decat la design in rest am auzit numai pareri ca de mers merge dar nu sunt foarte stralucite si sa nu ai cine stie ce petrenti sportive de la ele. Dacia nemteasca.

| Florian20405 a răspuns (pentru Alexandru942):

Nu sunt cine stie ce, cum am mai spus.Dar daca vrei de o fataiala e bunicica, mai bun ar fi corsa 1.3 cdti care mergi aproape gratis cu el, dar daca ai pretentii de la spatiu si comfort astra ar fi mai ok.
Am auzit las astra h ceva probleme de fiabilitate, la g nu prea, dar interiorul la g este cu putin peste logan facelift, deci...

| 0752044960mama a răspuns:

Daca vrei sati ei nou ia-ti pe motorina pentru ca sunt mai bune dar, sunt putin mai scumpe si unul second tot pe motorina.Si merge motor 1.3 motorina