| Laurentiu163 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre VW Passat 2.0? Daca merita, daca apar des probleme si unde apar mai exact. E o masina buna? Daca nu, poate aveti voi alte recomandari.

Răspuns Câştigător
| supremxxxoxo a răspuns:

Motoarele de 2.0 sunt mai proaste, se strica turbo. Iati de 1.8, mai bine 1.9, 2.2 si daca mai este si veche de peste 8 ani cu motor de 2.0 sa te astepti sa schimbi piese cat de curand. In general sunt probleme de motor. https://www.youtube.com/watch?v=Ps2Sy9yDL8Ua si multi au probleme cu pronirea cauta passat 2.0 problem pe Youtube si in alte tari au! Nu trebuie sa tii cont de parearea mea! Funda si mai intreba daca vrei

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Doar daca este modelul cu un singur ax cu came, da, merge, la cele care au doua axuri sunt mult mai multe probleme, dar cel mai bine ai cauta un motor de 1.9.

| Celcareajuta a răspuns:

Depinde de ce an este vorba, motoarele 2.0 140 cai euro4 puse pana in 2008-2009 intr-adevar s-au afirmat ca problematice. Oricum conteaza mult si modul de exploatare, dar eu m-as feri de aceasta generatie.