| benga94 a întrebat:

Salut, ce presiune în pneuri aveți la bmw x3 model 2014?
Am încercat multe și mi se pare ca se simt gropile și denivelările mai tare, chiar foarte urat 225 60 r17

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu greșesc, nu are cumva Sistem de control al presiunii aerului in roata?

| mihai69 a răspuns:

La orice mașină modernă, presiunea optimă în pneuri e trecută pe unul dintre stâlpii caroseriei, la ușile din față.
În funcție de încărcare, alegi varianta recomandată; dacă umfli pneurile cu altă presiune riști să ai probleme de aderență sau mai rău - explozii.
Nu ești mulțumit de suspensie? fă un tuning la amortizoare.