| MariusEduard a întrebat:

Salut cine ma poate lamuri cu un raspuns la urmatoarea intrebare: daca am luat proba teoretica pentru dobandirea permisului auto cat b inainte de 5 octombrie si am programat traseul pentru 30 octombrie beneficiez de noua prevedere legala cum ca daca iau sala nu mai sunt nevoit sa repet iar testul teoretic daca pic la traseu?

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Nu,daca dadeai sala auto dupa 5 octombrie puteai sa beneficiezi de noua lege. Dar daca pici traseul pe 30 octombrie vei da si sala din nou, dar dupa daca iar daca pici traseul nu vei mai da sala vei da direct traseul. Numai bine si succes happy

| MariusEduard explică (pentru BJK1903):

Mersi ma gandeam eu ca nu am bafta asta happy

| BJK1903 a răspuns (pentru MariusEduard):

Oricum o sa ei carnetul din prima, stai linistit. Nu trebuie sa fii stresat cu politistul. Spui in gand ca esti cu instructorul tau si gata, te tine 20-30 minute. Multi nu vor sa faca parcari si te v-a pune sa conduci fara parcari. Numai bine si stai linistit.winking

3 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Nu ai prins legea