| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca am instalatie GPL pe masina, o pot modifica in afara instalatiei? gen sa-i fac o modificare de soft dar asta sa nu afecteze instalatia gpl, gen pe benzina am 136 cp, pe gpl am undeva la 120 si vreau din aia 136 sa ajung pe la 145-150 dar pe gpl sa fie inca la 120, motorul sa mearga in regim stock.
Este sau nu posibil?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Dar o să ai nevoie de un chip tuning.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Depinde de instalatie, cat de mult comunica cu softul masinii.
Timpii de injectie si alti parametri sunt reglati de computerul masinii.
Daca faci chip tuning pe benzina se va mari puterea si pe gaz.
Doar ca daca nu este turbo nu ai sa obtii mare lucru.