| George1234aa a întrebat:

Daca am trecut pe lângă o masina de polițe cu radar (limita era de 50 iar eu aveam 104) si nu m-a oprit atunci pe loc, mai exista vreo sansa sa imi ia permisul de conducere? P.S: eram cu motocicleta.
Mersi mult.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca radarul era in functiune sau nu.
Daca era in functiune pot sa te cheme la politie sa spui cine a condus motocicleta si daca tu ai condus-o poti fi amendat si sa-ti suspende dreptul de a conduce pe 90 de zile.

| George1234aa explică (pentru Ioandelasal):

Nu trebuia sa ma oprească pe loc?

| George1234aa explică (pentru Ioandelasal):

Eu stiam ca daca nu te opresc pe loc ai scapat, doar cele fixe iti trimit amenda acasa.

| Ioandelasal a răspuns (pentru George1234aa):

Nu este obligatoriu, legea nu prevede ca aceasta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In românia nu am auzit sa se trimită amenzi acasă pentru viteza