| anonim_4396 a întrebat:

Salut daca am vandut masina care nu este pe numele meu si nu am niciun fel de act la ea poate sa imi faca ceva cumparatorul mie

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Dosar penal pentru inselatorie + returnarea banilor. bafta la ridicat sapun intre gratii

| Danyy_Alyy_1995 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Bai da ce raspuns dai bai fratimio bravo tie esti bun

| suntserios a răspuns (pentru Danyy_Alyy_1995):

A dat raspunsul corect. daca se face o plangere impotriva te te poti alege cu un dosar penal. Cum ai reusit sa vinzi ceva ce nu este al tau?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce sa-ti faca?
Daca a acceptat-o asa, poate doar sa-ti sparga m^ia.
Dar de ce ar vrea sa-ti faca ceva, i-ai dat teapa?

| lucian_2018 a răspuns:

Pai tu pe ce baza ai vandut masina aia? Teoretic se poate spune ca nu e a ta si ca ai furat-o. Ai facut un act ceva de vanzare cumparare? pe ce nume este inregistrata masina? Oricum, daca e o problema cu acel cumparator, cel mai bine este sa nu recunosti ca e masina ta. Daca tot spui ca nu are act la masina. Teoretic nici el nu are nici o dovada ca e luata de la tine