| Denila123 a întrebat:

Salut daca las scuterul fara filtru de aier stiu ca trage mai bine dar consumsa maimulta benzina sau.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

In teorie trage mai bine, in practica s-ar putea sa nu-ti mai porneasca...

| blAster85 a răspuns:

Nu consuma mai multa benzina dar "aspiri"tot praful (care nu il vezi cu ochiu),si ajunge in camera de ardere, acolo se intalneste cu domnul piston, ala baga praful mai sus zgarie pe nea cilindru, si tu iti duci scuteru tai tailaughingcumpara un filtru sport daca vrei, da unu bunut.

| Denila123 explică (pentru blAster85):

Da si esti sigur ca e bun
filtrul respectiv.

| blAster85 a răspuns (pentru Denila123):

Pai asta ar trebui sa consulti pe vreun forum sa vezi discutiile celorlalti care au facut asta, decat sa umbli fara filtru mai bine cu unu sport, sau ala de serie, oricum MARE diferenta nu va fi, doar putin mai zgomotos si poate un pic de elan mai cu viata