| bulzz a întrebat:

Salut,de 2 zile imi face scuteru figure. dupa ce-l pornesc trebuie sa-l turez cat de cat sau de nu se stinge...nu mai patisem de genu inainte.motorul este un 50 cc 2T yamaha aerox.ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Grama_Laurentzyu_1997 a răspuns:

Trebuie curatat carburatorul, bujia, si marit relantiul

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Carburator infundat sau nereglat, o alta problema ar putea fi bujia, sau filtrul de combustibil sau aer dar as merge prima oara pe varianta cu carburatorul apoi filtrul!

| EdyyChill a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, numai ca la un aprilia scarabeo de 149 cmc :O.Chiar sunt curios ce are.happy

| AnoObYs a răspuns:

Du-te la reparat cu el.winking

| AnoObYs a răspuns:

Du-te la reparat cu el.