| Pelo09 a întrebat:

Salut! Dețin o Skoda Fabia 2 2007 și as avea o întrebare, ea in prezent nu are pilot automat, întrebarea e, as putea sa ii pun eu cumva pilot automat? Dacă da, cum? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pilot automat au doara avioanele, cel putin eu asa stiu, nu am auzit, vazut masini care sa aiba pilot automat,

Ca is in probe, da insa nu-s la vinzare inca, nu-s aprobate.Nu ai vazut ca o dat peste oameni si eu omorit pe strada laughing unde pui ca mai era si ala de supravegheaza in masina.

Nu stiu ce visezi tu, Skoda ta nu-i avion laughing dar banui cai vei putea pune, in viitorul apropiat sau departat, depinde cand or rezolva cei care se ocupa softuri capabile de asemenea performante.

| DonMoldo a răspuns:

Daca chiar vrei sa montezi tempomat pe masina te duci la cineva care chiar stie si se pricepe nu intrebi pe forumuri si o instalezi dupa ureche. Acum daca tot ai intrebat trebuie o scanare a masinii - sa vada daca suporta - in general merge, mai ales daca ai BC la masina - dupa aceea se monteaza maneta, se activeaza...si te bucuri de el. Dar stiu ca se bazeaza pe niste coduri etc... si unele nu sunt compatibile la anumite masini