| uNNiqUe8 a întrebat:

Salut dupa ce iei carnetul de masina ce motor maxim poti sa conduci?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Carnetul de masină? Sau permisul de conducere? Ce sunt astea? E vorba de numarul de persoane, daca duci marfa, greutatea masinii etc. Ce are cu motorul? Ori acum ai scos capul in lume?

| AnaBejenaru a răspuns:

Orice motor, depinde de țară totuși, citește și tu legislația rutieră.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Motor la ce? carne de masina?

| presus a răspuns:

Daca ai luat permisul in categoria B, poti conduce scuter incadrat in A1 (125 cc). Motociclete cu cilindree maxima de 125 cm3, cu puterea maxima de 11 kW si cu un raport putere/greutate de cel mult 0, 1 kW/kg.

| Laura a răspuns (pentru presus):

De unde ai scos-o?

| presus a răspuns (pentru Laura):

Ups, era doar AM inclusa in categoria B. Am confundat subiectul.

| BJK1903 a răspuns:

Prosti ca tine iau permisul de conducere cu spaga si omoara oameni nevinovati... Cum pana mea ai luat sala boss(la traseu e usor, dai 300E si e rezolvat)? Carnetul de masina? Serios? Mergi frate pe jos sau cu autobuzul ca esti varza...

| AnthonyWhite a răspuns:

Carnetul de masina?
Motor maxim?
Fii mai explicit dacă poți.

| daywalker23 a răspuns:

La permisul auto de categoria B
Daca te referi la motorul de la masina..."conduci ce ai" nu e limita...iar la mopede (AM) pana la 49cm (de la 50-125cm iti trebuie A1)