| anonim_4396 a întrebat:

Politistii au voie sa depaseasca limita legala si sa treaca pe linia continua? Am vazut de multe ori facand asta, iar daca o fac eu sau altcineva, ia amenda si cu putin noroc ramane si fara permis.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Conform legii si contrar credinței populare, nu au voie. In realitate își permit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana nu o sa isi dea singuri amenzi o sa poata.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai esti politist de te compari cu ei? Au voie cand e motivata actiunea, si isi permit si cand nu e, doar cine o sa-i traga pe dreapta?

| Daniel31 a răspuns (pentru Sn4k3):

Ai dreptate. Atunci au avut scopul de a cumpara ceva de la magazin si de a trece pe langa chestia aia de la trecerile pentru pietoni ca sa nu mai incetineasca.

| Quassaar a răspuns:

Este o întrebare infantilă daca nu este pusă la mișto.