| danidni a întrebat:

Salut! Eu tocmai am facut programarea la sala pe 26 februarie. Treaba e ca eu tocmai azi am fost sa fac buletinul de 18 ani si acum se ridica peste o luna, nu peste 10 zile cu era înainte si nu apuc sa am buletinul pentru sală. Ce pot face? Am înțeles ca as putea sa merg la școală unde m-am inscris să-mi dea o adeverință ca nu am buletinul, pot asta? Va rog, ajutați-mă ca nu vreau sa anulez sala sa mai astept iar ca abia găsesc locuri

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stiai ca ti a expirat buletinul de ce te ai programat la scoala de soferi, acolo ai nevoie de buletin original, acum nu ai alta solutie decat sa te reprogramezi ca politia nu i ti face buletin de pe o zi pe alta, dureaza, trebuia sa te uiti in acte sa vezi cand expiră buletinul si după ce vedeai lucrul acesta te puteai programa, e acum asta e, din greșeli invață omul.

| danidni explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai ce era sa fac ca abia am facut 18 ani pe 23 ianuarie. Eu cred ca automat ce m-au programat ar trebui să-mi dea voie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru danidni):

Pai daca nu ai buletinul valabil cum dovedesti ca tu esti ăla, cu ce.

| Yuoia a răspuns:

Te reprogramezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa ceri o adeverinta temporara de la buletine. Daca nu ai facut-o, o poti face fara probleme ca ti-o da pe loc si mentionezi pentru ce ai nevoie.
Scoala nu are aptitudini sa elibere adeverinta ca nu ai buletin.
Asta numai la politie se face.

| danidni explică (pentru anonim_4396):

Pai am cerut la buletine si au spus ca de la școala de sofori pot elibera. Nici macar nu mai pot sa plătesc si sa mi-l faca de urgență buletinul ca înainte se putea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danidni):

N-am mai auzit de asa ceva...
Intr-adevar nu mai exista regim de urgenta.
Si ai intrebat la scoala de soferi?

| Yuoia a răspuns (pentru danidni):

Scoala de soferi nu elibereaza acte de identitate si nici acte care sa le inlocuiasca.

| danidni explică (pentru anonim_4396):

Mâine ma duc sa vad ce pot sa rezolv la școala de soferi. Dar ma gandesc ca trebuie sa existe sa iau ceva la mâna de undeva ca de exemplu daca aveam buletinul și il pierdeam ce faceam? Se anula sala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru danidni):

Poti sa suni ca sa nu mergi degeaba.