| Alexandru_Alex_1976 a întrebat:

Salut, ieri am făcut accident cu mașina tatălui meu, iar azi am dat asigurarea omului, nu sunt trecut în nici un act ce are legătură cu mașina. Cui ii va creste asigurarea? Mie sau tatălui meu?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Soferul care e integistrat in compania de asigurari are majorare la pret, cand reactualizeaza dupa 1 an asigurarea gaseste alta mai ieftina, pretu creste la firma cu care are cum asigurare

| Alexandru_Alex_1976 explică (pentru mgtow):

Adică scade după un an?

| mgtow a răspuns (pentru Alexandru_Alex_1976):

Nu neaparat, in RO nu e ca la straini sa aiba toate asigurarile legatura cu soferul ce incidente a avut, alte tampenii de circulatie, se uita la varsta si sex. la femei e mai ieftin decat barbati pentru ca au salarii mai mici. Daca femeia care tea adus pe lume are 60 de ex asigurarea va fi un chilipir si daca nu are carnet nu are nimic nu verifica nimeni asta. Bagi CNP ei si numele ei apoi totul rezolvat pentru masina ta, tu esti soferul. Accident, nu-i bai dupa ce trece anul alta firma de asigurari si iese pret mic nu urca.

| darrio2007 a răspuns:

Tatalui. Tu nu ai nimic pe numele tau. Tie poate sa-ti creasca atentia in conducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tatalui tau, ca doar pe numele lui era asigurarea

| relian a răspuns:

Nu stiu ce reguli are asigurarea tatalui tau,dar daca aia afla ce s-a intamplat,atunci chiar de asigurarea este full, nu o sai repare lu taicatu nimic, iar de crescut normal ca lu taicatu creste, el este o persoana iresponsabila in viziunea asigurarilor, ca da masina oricui ce nu-i trecut pe asigurare.Tie ce sa-ti creasca, doara altceva laughing