| nikoleta93 a întrebat:

BUNA :* am facut un mic accident cu masina anul acesta si o sa-mi expire asigurarea acum, o sa ma gaseasca ca am facut accident? daca da, ce suma aproximativ de bani crdeti k imi va pune in plus?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai dat asigurarea celui pe care l-ai accidentat atunci sigur esti in baza de date a firmelor de asigurari si o sa te coste RCA ceva mai mult, se aplica sistemul bonus/malus.

| bubulex a răspuns:

De gasit de gaseste daca ai folosit acea hartie pe care a folosit pe cel care l-ai lovit daca a fost din vina ta daca a fost mic accidentul nu va fi mare suma