| Bogdan753 a întrebat:

Salut, ieri am luat mașina unei prietene la care sunt venit in vizita și am mers pana la magazin cu un prieten comun, intr-o curba iese un individ in fata mea, mergea cu undeva la 30/h si frânează brusc, am frânat dar extrem de puțin si am făcut accident, am rezolvat pe cale amiabila, iar acum trebuie sa îl anunț pe tatăl fetei de accident, cum sa fac asta? Ma gândeam sa îl sun si sa ii spun buna ziua, am sa sa văd dau o veste nu foarte buna si sa ii spun tot ce s-a întâmplat si ca voi suporta pagubele…

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, asta este o chestie extrem de urgenta, sa dimineata devreme la om acasa si sa sa-ti recunosti vina, inainte sa sune firma de asigurari sa-i dea detalii despre accident.
Evident va trebuii sa suporti toate cheltuielile reparatiilor.

Vezi tu, asta este un motiv pentru care nimeni nu-si imprumuta prietenilor niciodata: nevasta sau masina!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, exact așa să faci.