| David_Alex_1993_o6Hw a întrebat:

ieri cand am pornit masina la plecare s-a auzit un sunet puternic la evacuare esapament motor am turato putin apoi si-a revenit,azi de dimineata la fel dar a ramas asa, am fost la 2prieteni care au service unul a spus ca s-a slabit nu stiu ce surub de la evacuare iar celalalt la fel ca tatal meu au spus ca s-a ars garnitura evacuare, voi ce spuneti care va pricepeti sau a-ti avut e39 530d (motorul trage perfect chiar daca se aude ) mersi
https://www.youtube.com/watch?v=rKDSe3LdDeU

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se aude ca e ceva la evacuare, dar numai pe rampa/elevator as putea depista zona cu probleme.
Dupa cum suna, cred ca scapa undeva inainte de intermediara/catalizator. Poate s-a dus racordul flexibil, daca are asa ceva.

| David_Alex_1993_o6Hw explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cauza= kit garnituri evacuare ars. merci oricum

1 răspuns: