| Bull4ever a întrebat:

Ieri seara am pornit masina, am mers cu ea cam vreo 5 minute si in timpul asta am reglat eq al caeqcasetofonului, am ridicat volumul pana la 20/50 si mi s-a oprit alimentarea la el, s-a stins total.
Am verificat toate sigurantele, nu au nimic... (chiar si in spatele castofonului)
Cine se pricepe, rog ajutor...

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

S-o fi ars, cine stie asa pe ghicite.

| OldSoul a răspuns:

Scoate casetofonul si miroase-l, vezi daca se simte ceva miros a ars.

| Bull4ever explică (pentru OldSoul):

Am facut asta, nu se simte nimic... acum am verificat sa vad daca are si curent pe cablu de alimentare. are...
Asa am banuit si eu ca e casetofonu... dar nu mi-am imaginat ca se arde in felu asta...

| OldSoul a răspuns (pentru Bull4ever):

Cablurile de alimentare cum sunt? Sunt mai groase decat celelalte sau la fel?

| Bull4ever explică:

Cablurile de alimentare sunt exact la fel, nu am sesizat vreo diferenta...

| OldSoul a răspuns (pentru Bull4ever):

Posibil sa se fi ars, cablurile fiind subtire nu au furnizat suficienta energie, playerul a fost suprasolicitat si playerul s-a ars.
Eventual ar trebui sa verifici alimentarea lui, in general alimentarea o au pe 2 fire, posibil sa se fi rupt/ars un fir.

| gabrrieel a răspuns:

Da-l jos de pe mașina ta și încearcă sa îl pui pe o alta masina și dacă tot nu merge înseamnă ca e ars. Baftă!