| Én_Chubb_1996 a întrebat:

Imi caut si eu o masina mai misto asa pana in 3.000 - 3.500 euro si pana acuma m-am oprit la Grande Punto. Am vazut si Fiat Stilo si ar fi alta optiune. Altceva interesant ce ar mai fi? dati-mi si mie niste idei ca sunt chiar in pana momentan. Intentionez sa imi vand Kalosul si nu stiu cu ce sa o inlocuiesc. De preferat ceva cu consum mic, care arata bine si ar merge tunata frumos pe exterior. Sau ceva elegant. m-am uitat si la Jaguar X-Type dar mi se pare mult prea elenganta pentru un badaran ca mine :3 sau daca nu e economica, macar putere sa aiba (chiar daca o dau dintr-o extrema in alta). Multumesc ^^ (si nu ma luati cu Dacii... am uitat sa mentionez ca vreau si ceva sigur la testele de impact. Nu e problema daca depasesc bugetul alocat)

6 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cu 3500 euro in cap iti aduci din Germania un Opel Astra G 2007 full option, motor 1.6 16v, rulat pana in 200.000 km si il si inmatriculezi. Singura problema e ca vine fara scut dar un scut after-market de calitate costa 200 RON.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

P.S: Legat de tuning sunt de parere ca trebuie sa ai maxim 10 ani si sa joci non-stop NFS ca sa-ti bati joc in halu ala de o masina.

| Maioru a răspuns:

Vw golf4. polo,opel corsa, opel astra, ford focus, skoda fabia, renault clio

| Florian20405 a răspuns:

Iti ofer eu o skoda fabia la un pret de 3000 usor neg, impecabila si frumos de tunat...consumabilele schimbate.

| disty a răspuns:

Eu zic ca un golf e cel mai potrivit in bugetul tau..si se tuneaza si foarte bine daca asta vrei..si nici consumul nu este prea mare..Eu inclin mai mult spre vw decat spre fiat. faci cum vrei.Ti-am spus si parerea mea.