| Mokhsa a întrebat:

Salut. Imi fierbe antigelul la masina dupa ce bag piciorul in ea si franez. Problema e alta. Eu am oprit totul la aerul conditionat si merg cu geamul deschis pe partea opusa vasului cu antigel. E posibil sa fi inhalat vapori de antigel?

Am o usoara impresie ca nu mai respir la fel de bine ca inainte de cateva zile.

1 răspuns:
| Anonimhack35 a răspuns:

Nu cred ca ai fi putut inhala vapori de antigel, deoarece vasul de la antigel are un capac care sigileaza bine, deoarece trebuie sa existe presiune in sistem, daca prin fierbere te referi ca acul care arată temperatura "apei" a trecut de 90° sunt mai multe cauze,una dintre ele este garnitura de chiulasă,poate fi si pompa de apa de vină, aceste informații le găsești foarte usor pe internet, dar chiar daca ai inhalat puțini vapori nu cred ca ar avea ca să se întâmple, am vazut persoane care au tras din vasul de la antigel cu un furtun si le-a venit antigelul in gură, dar nu au pățit nimic.