| anonim_4396 a întrebat:

,in special celor caree detin un logan.Mai nou am dat un ford mondeo deoarece ma omora consumul, fiind pe gpl consuma gen 10L/100(in cel mai bun caz) afara(ceea ce mi se pare cam mult pentru un motor de doar 1.8 L). ORICUM AS DORI SA ACHIZITIONEZ UN LOGAN LA MANA A 2-A, ma puteti ajuta in privinta big grinIFERNTA CONSUM 1.4 (8V),1.6(8V), 1.6(16V),,,,,PROBLEME TEHNICE SPECIFICE?,,,,DIRECTIE INSTABILA? UN EXEMPLU DE PIESA SCUMPA?,,,,,,,SI CEL MAI IMPORTANT LA CE AR TREBUI SA FIU FOARTE ATENT CAND CUMPAR UN logan. Vreau va rog daca puteti, sa imi spuneti consumul la (1.4,1.6,1.6(16v))-IARNA,VARA,ORAS,MIXT,afara.Multumesc anticipat, funda SCUZATI VARIATIA DE CARACTERE MICI-MARI.

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

De ce nu te orientezi tu către un VW Polo diesel?
Că Loganul consumă cam mult pentru ce știe să facă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru Dacia iti recomand daciaclub. Poti citi doar, nu trebuie sa-ti faci cont.
Daca vrei consum mic si piese ieftine, ia un 1.4 8v ( iarna 6, 5 / vara 5, 5 / ora 8, 5 ). La 1.6 mai pui 1 %, la 16v inca 1%.
Daca ai bani totusi macar initial, la 1.5 85 CP si nu o sa-ti para rau. Si putere/cuplu si consum mic. DAR trebuie sa ai bani de consumabile de calitate si sa ai grija de ea ca masina.