| HwsKi a întrebat:

Salut la toti. Am nu de mult o bicicleta modelul Rockin 2.3. Si nu se schimba vitezele. Gen daca dau pe a saptea se da pe a sasea. Cum gasesc un tutorial pentru schimbatorul meu de viteze Saiguan? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Biris_Denisbiris_1997 a răspuns:

Regleaza schimbatorul, pune-l in viteza 1 si da schimbatorul jos, punand lantul pe stelute pe prima viteza. Este cea mai mare steluta viteza 1, dupa pui schimbatorul la loc, fortat sa ramana pe viteza 1 si o sa iti mearga toate vitezele

3 răspunsuri:
| Biris_Denisbiris_1997 a răspuns:

Mie mi-a mers cand am facut asa, nu imi intra in a doua, bagam in a saptea imi iesea lantul de pe stelute..., o alta problema care poate fi la tine este cablul, nu este destul de incordat, daca nici asa inseamna ca e dus schimbatorul, cauta pe youtbe ca ar trebui sa fie tutorial, reglarea schimbatorului la bicicleta, sper ca te-am ajutat

| HwsKi explică (pentru Biris_Denisbiris_1997):

Nu imi merge nici o metoda. Dar oricum mersi. Funda