| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, la un passat b5 climatronicul imi baga cald doar pe HI adica la maxim, de ce?

3 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

N are cum. Nu ti dai tu seama. Daca in masina pe vremea asta ai 25-30 de grade si tu dai pe 27 normal ca pare mai rece. HI inseamna ca ti baga aer cald, necontrolat de calculator

| DrGoogle a răspuns:

Ba are cum daca nu mai ai freon, du-te la un service si incarca instalatia de freon, eu am aceiasi problema insa am o pierdere si trebuie sa o rezolt apoi sa imi incarc instalatia.

| relian a răspuns (pentru DrGoogle):

Deci caldura la masina vine de la freon? Iauzi nu stiam ca masinile au aer conditionat cu heat pump laughing. Caldura la masina n-are a face cu aeru conditionat, are un radiator separat in care ajunge apa de la motor si aia e tot caldura vine deci din apa de la motor nu vine de la aerul conditionat.Singura chestie in comun este ventilatorul care iti circula aerul in masina.Si la casa aerul conditionat nu-ti baga caldura, cu exceptia aparatelor care is cu heatpump, restul au ori element electric ori au separat caldura pe gaz.