| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut! La voi cum a fost prima data in trafic cand ati luat permisul? Ati mers insotiti de cineva un timp sau singuri? Sunteti de acord ca doar conducând dobandesti experienta?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Greu... Am mers de doua ori insotit, apoi am realizat ca mai multe învăț singur.
Experiența o dobandesti conducand zi de zi. Dupa 30 de zile cu permisul suspendat, m-am simțit din nou incepator.

| Violleta2022 a răspuns:

Respecta regulile de circulatie si avertizmentele de pe stalpii montati pe strada, si vei fii ok.
Din pacate, nu am avut pe nimeni care sa mearga cu mine, sotul avand masina lui, eu pe a mea si fiecare deplansandu-ne in directii diferite pentru munca sau alte activitati.
Oricum nu are importanta daca merge cineva cu tine, ca nu poate sofa in locul tau, iar deciziile din trafic tot singur le iei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am luat permisul dupa ceva experienta "ilegala" in trafic. Totusi scoala de soferi m-a facut constient, adica mi-a schimbat perceptia, a disparut teribilismul prostesc si au aparut emotiile.
Primele iesiri in trafic le incepeam singur, noaptea. Luam masina de acasa si mergeam sa ma intalnesc cu prietenii. Era usor, orasul fiind gol.
Am devenit soferul familiei la scurt timp (l-am detronat pe tata), conduceam eu la drumuri de 3-4 ore. Aveam emotii in orasele mari, din cauza ca acolo era taica-miu varza. Dar m-am obisnuit repede cu traficul.

| BuGsstormbunny explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Intra te rog la mesaje private. Mersi de raspuns!