| borsamm22 a întrebat:

Salut, mai am o mica problema am cumparat un seat si persoana de la care am cumparato zice ca inca nu imi poate oferi fiscalul ca are datori la primarie, eu sunt al treilea proprietar. Masina cand am cumparato nu mi.a spus aceasta problema cu fiscalul. Ce pot face sa o trec pe numele meu la primarie? Poate primul proprietar sa imi ofere fiscalul? Care ar fi solutia? Eu am toate actele, contract vanzare cumparare, contractele de vanzare cumparare anterioare etc. Persoana pare a fi de treaba, nu stiu ce sa zic.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa isi plateasca datoriile, asa e cand cumperi de la samsari. Nu poti face absolut nimic pana cand nu iti da el fiscalul

| borsamm22 explică (pentru suntserios):

Dar nu am luat-o din tg auto, am luat-o de la proprietar
si masina a avut vreo 3 proprietari, daca scot fiscal de la primul sa o inregistrez la primarie, mai ales ca toate actele sunt pe primul proprietar si penultimul proprietar sa isi rezolve problemele si eu sa mi-o inregistrez ca omul si sa imi platesc darile si sa o inmatriculez pe numele meu