| laudima22 a întrebat:

Salut, mai de mult am cumpărat un sticker auto și vedeam că nu se lipește și am dat cu picătura peste lipicul ăla. Stickeru l-am pus pe portbagaj și azi îl dadui jos. Și se vede lipiciul ăla. Cu ce l-as putea curăța sa nu se vadă? Am și o vopsea metalizată, un argintiu. De la depărtare nu se vede, dar mai de aproape da. Se vad urmele așa, când îl dadui azi jos. După câteva luni bune de stat pe portbagaj.
Când incercai să "răzuiesc" la el, se lua dar nu de tot. Trebuie sa existe o soluție ceva. Au rămas urmele acelea și sunt întărite așa. ce aș putea face. Am auzit ceva de WD-40 o soluție.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diluant, dar risti sa strici vopseaua

| sierra1 a răspuns:

Rămâi cu petele, nu insista că strici și vopseaua ce ți-a rămas bună