| Bossdeanonim12 a întrebat:

Salut! Maine dau traseul, azi mi am mai luat o ora de condus si am aflat ca tocmai ce a fost schimbat ambreiajul la masina, ideea e ca nu prea mi se pare ok. E ca si cum e alta masina, mai e si benzina (deci e putin mai dificila), ceva sfaturi sa nu imi moara motorul? sunt putin panicat din cauza asta, am impresia ca nu mai am controlul cum ar trebui...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai stresa fara sens, ca ambreiajul schimbat este mult mai bun, fiindca ai siguranta ca nu va cade sau strica in timp ce o sofezi.

Ai grija cum sincronizezi pedala de ambreiaj cu maneta schimbatorului de viteza, ca acolo trebuie sa fii atent ca sa nu se opreasca motorul.

Succes la examen!

| Bossdeanonim12 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc! L am luat cu 0 pct, apreciez.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bossdeanonim12):

Adica l-ai picat cu 0 puncte!
Imi pare rau pentru tine...

| Bossdeanonim12 explică (pentru Violleta2022):

Cum adica l-am picat? am avut traseul, cu cat acumulezi mai multe, cu atat e mai rau. Daca ai 21 de pct esti respins.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bossdeanonim12):

Tu vorbesti probabil de permisul pe tricicleta, ca pe cel pentru testul auto se acumuleaza puncte, cu zero puncte esti picat!
Daca-mi aduc bine aminte trebuie sa ai acumulate 22 de puncte din 26 cat este maximul, ca sa iei testul.

| Bossdeanonim12 explică (pentru Violleta2022):

Azi am dat traseul si stiu ce vb., documenteazate inainte sa scrii prostii, induci oamenii in eroare.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Bossdeanonim12):

Violleta e genu de femeie care zice " nu ai voie sa respiri, doar eu am voie"

" tu sa nu faci sex fara prezervativ ca iei boli, doar eu am voie sa fac fara "

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bossdeanonim12):

Mai frate, trebuie sa se fii intors lumea cu susul in jos.

| Bossdeanonim12 explică (pentru Violleta2022):

Ai permis de conducere? N are rost sa continuam discutia, eu am incercat sa iti explic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bossdeanonim12):

Da, am permis de conducere de peste 32-33 de ani, luat in Romania cu 26 de puncte.

| Bossdeanonim12 explică (pentru Violleta2022):

Sala ai luat o cu 26 de puncte, traseul e fix invers, probabil pe vremea aia nu era acelasi punctaj. Acum, la traseu, daca ai peste 20 de pct esti declarata respinsa. La sala este valabil ce zici tu acolo cu 26.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bossdeanonim12):

Bravo, ai dreptate! Mea culpa!
Fiecare vorbea de alt examen, eu de examenul teoretic tu cel de traseu.
In cazul asta, felictari!

| Bossdeanonim12 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc! happy

| Frank51 a răspuns:

Eu când am dat, înainte cu o zi s-a stricat golful pe care am învățat. Dimineața ca să mă obișnuiesc cu mașina am dat o tură 15 minute.

| Sistemulxxl a răspuns:

Cauta o masina diesel.

| vlllaaddd a răspuns:

Nu prea e ok sa schimbe ambreiajul chiar inainte de examen, eu cred ca a facut-o intentionat ca sa pici examenul si sa mai dai bani inca o data!

| cfrtobias a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu se poate defecta ambreiajul?

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Scrii și tu tâmpenii că sa ai ce scrie.
Tu ai idee macar la ce stres e supus un ambreiaj la o mașină de școală? Era mai bine sa îl lase în timpul examenului?

| Bossdeanonim12 explică (pentru vlllaaddd):

Mda, aia zic si eu, o sa fiu totusi foarte atent, tine foarte jos, in conditiile in care inainte tinea foarte sus, o sa am mare grija..., ms de rasp.

| Bossdeanonim12 explică (pentru suntserios):

Ai si tu dreptate intr-un fel, dar nu mi se pare ok nici asa...

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Pai si eu ce sa fac daca o sa il lase ambreiajul in timpul examenului, elevul doar isi face treaba cu el, porneste de pe loc franeaza si schimba vitezele laughing

daca are emotii s-ar putea sa ii tremure picioru pe ambreiaj si eventual sa ii moara motoru

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Dar stiu la ce stres este supus ambreiajul, cand faceam eu scoala era un elev care abia pornea de pe loc, mai mult pornea instructorul pentru ca lui ii murea motoru din cauza ca lua picioru prea repede de pe ambreiaj laughing si mai era si pe motorina

| vlllaaddd a răspuns (pentru Bossdeanonim12):

Stai linistit ca nu o sa se defecteze nimic, ai grija ce si cum faci pe acolo, ai grija si la semnalizari si chiar daca ai prioritate sa te uiti in stanga si in dreapta

si in oglinzi din 7 in 7 secunde

inainte sa pleci la drum nu uita de SOC

Scaun Oglinzi Centura

Multa bafta! happy

| suntserios a răspuns (pentru Bossdeanonim12):

Nu îl schimbă acum, îl schimbă peste 2 săptămâni și avea altul problema asta. Aia e. Dacă știi să conduci nu contează cum e ambreiajul.

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Pai tu nu ii faci nimic. De aia a făcut instructorul și anume a reperat mașina.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Inteleg ce spui, dar nu era mai ok sa il lase asa cum s-a obisnuit elevul? macar pana dădea examenul si dupa il putea schimba

| Bossdeanonim12 explică (pentru vlllaaddd):

Ms mult!

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Și venea mâine altul și se plângea de același lucru. Că de schimbat tot trebuia schimba.

| vlllaaddd a răspuns:

Daca se defecteaza, asta e, nu e vina ta, ci a mecanicului care a pus pedala de ambreiaj.

Ori ca a fost obosit ori ca a fost neatent, tu nu ai nicio vina

| Bossdeanonim12 explică (pentru vlllaaddd):

L-am luat cu 0 pct, ms mult pentru raspunsuri. happy

| vlllaaddd a răspuns (pentru Bossdeanonim12):

Felicitari! ti-am spus ca o sa reusesti happy

| vlllaaddd a răspuns:

Bai Violleta laughing vorbesti si tu ca sa te afli in treaba laughing el vorbea de proba practica pentru permis, tu vorbeai de proba teoretica rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat