| ArdeiCuKeapa34 a întrebat:

Salut! Mi am cumparat o masina si stiam de la fostul proprietar ca a schimbat contactul si cu o cheie o pornesc si cu una o inchid/deschid, la inceput nu mi-a pasat prea mult dar deja a devenit putin enervant, as putea sa fac din cele doua chei una singura cu, care sa pornesc masina si in acelasi timp sa o si inchid/deschid? Tin sa mentionez ca au dintii diferiti, cea de contact nu intra in incuietoarea masinii.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa schimbi toate contactele. Sau eventual, sa mergi la cineva care se ocupa cu asa ceva si sa-ti modifice cotactul astfel incat sa mearga cu cheia masinii.

| ArdeiCuKeapa34 explică (pentru OldSoul):

Ai idee cat m ar costa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune inchiderea pe telecomanda

| ArdeiCuKeapa34 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat sa fac si chestia asta, iarna parca se duc dracu bateriile de la cheile astea, si tata are aceeasi problema la a lui, avem acelasi model amandoi.