| Ny_Da_1998_O7ak a întrebat:

Mi-am cumpărat recent un volkswagen bora 1.9 TDI cod motor axr de 101 dau si vreau sa stiu daca ii pot face ceva la motor sa ii mai pun ceva cai?

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

O resoftare, ii faci stage 1 si primesti cam 20-30 cp in functie de cat de priceput e cel ce face resoftarea si cat de uzat e motorul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ii poti pune, dar o sa-ti puste turbina la primul demaraj.
Si oricum, directia aia nu e facuta sa mergi agresiv... Cu rahatul ala.
Daca pui soft agresiv, bagi vreo 500e in turbina si inlocuiesti arcurile si telescoapele cu unele sport, s-ar putea sa mearga ok, pentru o masina de naveta. O sa o arzi 'racing', cu erori in bord.

| xerxes1 a răspuns:

Cauta pe net tcm turbo.
Eu la ei am remapat un cdaa si am primit 50 de cai in plus..De putere maxima ai nevoie rar, dar 30 de caluti in plus(in cazul tau) isi spun cuvantul cand depasesti un Tir.
Eu am dat250 Euro, dar cineva a dat 700 ron pentru un Alh. Avea 280.000 cand a facut remaparea, acum are 330.000
Pare alta masina.Am condus-o si eu.Nu scoate gram de fum, am stat in spatele lui cand accelera la blana.
Remaparea a durat exact 15 minute si este reversibila. Poti oricand sa ceri softul original pe masina.

| KlArt a răspuns:

Locuiesti in Germania? Doar pe-acolo ai putea sa te dai cu ea. Daca locuiesti in Ro, poti pune cati or fi, ca tot nu poti sa mergi la prasit cu masina.