Întrebare recomandată | Theseus a întrebat:

Salut, mi-am schimbat numărul de înmatriculare, iar rovinieta era plătită ce cel vechi. Am verificat pe siteul cnadr și pe noul număr nu e înregistrat. Am intrat și la acte acolo pentru a înregistra pe noul număr, dar nu înțeleg exact, spune ceva de anexat și nu sunt sigur ce.
Știe cineva cum se procedează? Au cereri la sediu? Sau o printez pe cea de pe site? Trebuie sa iau ceva acte la mine când mă duc? Sa xeroxez anumite acte ceva?
Mulțumesc!

1 răspuns:
| gheorghe699 a răspuns:

Nu este o problema, rezolvi cu talonul, pentru ca atunci cand achizitionezi rovigneta se trece seria de sasiu si numarul de inmatriculare