| Eduard_Cosmin_Toma_1990 a întrebat:

Daca am cumparat o masina si are rovinieta platita pe numarul de inmatriculare vechi, rovinieta este valabila pe numarul nou! dau funda pentru raspuns.

2 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Sint in aceeasi situatie.Am rovinieta pina in la sfirsitul lui august pe nr vechi si cei de la firma de acte auto mi-au spus ca rovinieta se plateste pe masina si nu pe proprietar si deci puteam circula cu ea dar pe toti care am intrebat tot asa mi-au spus ca se plateste strict pe numar.Ma gindesc ca chiar daca schimbi nr, masina ramine pe acelasi nr de identificare inscrisa in circulatie si deci ar putea fi valabil. Dumnezeu cu mila, mie mi-a fost frica asa ca am scos rovinieta pe nr nou.Nu stiu sigur dar ar trebui cineva sa ne lamureasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU.Se elibereaza strict pe numarul de inmatriculare al masinii.Numai bine.