| fearlessss a întrebat:

Salut.

Opel Corsa D ecoFlex 1.2 an fabricație 2014, 100km - 4000 euro.
Ceva pareri? Caut ceva cu consum mic, potrivit pentru oraș, potrivit pentru un incepator

Răspuns Câştigător
| KovacsB a răspuns:

Daca este vorba de Corsa 1.3 cdti Diesel este fenomenala.Motorul este de fabricatie Fiat si este foarte bun.Si chiar trage.
Gasesti de 75 si de 95 de cai.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E ok motorul, trage... Dar daca vrei consum mic si fiabilitate pe benzina, recomand Renault 1.2 16V. Gasesti motorul ala si pe Logan 1 facelift, si pe Logan 2, Sandero, Renault Clio si Symbol.

| KovacsB a răspuns:

Este f probabil ca 1, 2 sa consume mai mult decat 1.4 si sa fie lesinata la drum.

| fearlessss explică (pentru KovacsB):

Despre Hyundai i10 1.0 an 2017 130km ai vreo idee? ( 5000€