| Drsss a întrebat:

Salut, pe la 2 am zgariat putin o masina cand am vrut sa o parchez in alt loc, in parcare. La masina i-am facut asigurare astazi, ceea ce este valabila de maine.Cel lovit a spus sa ne intalnim maine la 11, pentru amiabil. Pot sa declar maine ca maine dimineata l-am lovit? Este legal? Mi s-a spus ca este dosar penal si trebuie asteptat cateva zile.
Funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cadeți de acord amandoi sa zici cand s-a intamplat accidentul, adta daca vreti sa rezolvati amiabil si sa foloseasca la ceva asigurarea.

| GeorgianRaGe a răspuns:

Pai poti face amiabila cu el si nu mai trebuie sa declari nimic nicaieri.