| Denis234567 a întrebat:

pentru permisul de conducere iți trebuie neaparat 8 clase?
Mulți spun ca nu, in schimb trebuie să sti bine legislatia rutieră. nu?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu scrie nicaieri in legislatia rutiera ca trebuie sa ai un minim de clase

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o scoala, trebuie sa stii sa citesti si atat. Sa nu fii analfabet indiferent unde si cum ai invatat. Daca esti analfabet nu poti sustine examenul pentru simplul lucru ca nu esti capabil sa citesti.

| Danger30 a răspuns:

Nu, nu conteaza cate clase ai, cum a spus si Eugen trebuie doar sa stii sa scrii si sa citesti, ca daca iei minimul de 22 de puncte la sala e logic ca ai invatat ceva...

| Denis234567 explică (pentru Danger30):

Păi și până in 2019 nu se va da nici-o lege?

| Danger30 a răspuns (pentru Denis234567):

Nu cred ca se va da, din moment ce nu prea cred ca are vreo legatura, dar pana in 2019 mai vedemwinking