| Alex200220175037157 a întrebat:

Salut prieteni.
Am cumparat recent o masina si este in contractul de vanzare cumparare trecuta mama mea,fiind mai in varsta are alte beneficii.
Tin sa mentionez ca numerele cu care am luat masina,vreau sa le pastrez,proprietarul fiind de acord. Apartin si eu si fostul proprietar de jud Olt.
Cum trebuie procedat ca nu stiu, trebuie sa fie si persoana trecuta in acte sau cum se procedeaza?
Multumesc frumos, ofer fundița.

4 răspunsuri:
| SharpEagle a răspuns:

Care persoana sa fie trecuta in acte? Tu, adica?

| Alex200220175037157 explică (pentru SharpEagle):

Nu,mama mea este in contractul de vanzare cumparare, si tot ea o sa fie si proprietarul.Trebuie sa se prezinte si ea la politia unde inscriu masina?

| SharpEagle a răspuns (pentru Alex200220175037157):

Proprietarul trebuie sa fie prezent. Tu nu ai nici un drept sa "reprezinti" bunul respectiv, decat daca primesti imputernicire notariala de la ea.

| sierra1 a răspuns (pentru Alex200220175037157):

DOAR ea va fi prezentă! Tu n-ai nici o treabă