| aliceman a întrebat:

Salut prieteni, ma aflu iontr-o mare incurcatura, vreau sa cumpar o dacie 1310 din 99, daja am negociat pretul dar nu stiu cum sa procedez ca sa evit taxa asta criminala [3000 euro ]?
Am auzit ceva se o procura facuta intre vanzator si cumparator si in felul sata nu mai trebuie transcrisa.
Stie cineva sa imi dea un sfat?
Astept sfaturile >voastre

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| slalomprintrecretini a răspuns:

Nu mai este in vigoare aceea taxa asa ca ti-o poti lua.

| Samfuchs a răspuns:

Eu zic daca ai banii necesari sa cumperi masina si sa platestii taxa de inmatriculare daca tot vrei dacia 1310 din 99 si apoi sa dai statul in judecata o sa-ti recuperezi bani pentru inmatricularea masinii(cei 3000 de euro ) sau daca nu ia-ti alta masina cu banii de inmatriculare o sa fie mai buna decat Dacia si o sa ti-o cumperi inmatriculata. Since eu nu as da banii pe Dacia. Iati o masina mai buna decat Dacia si inmatriculata happy. Funda?big grin

| UbexFlo a răspuns (pentru Samfuchs):

Pot sa-ti dau eu funda in locul lui?laughing) Lu`gagicamiu ii curg balele dupa Dacie ca dupa vata de zahar.Nu ca si-ar lua o masina de aia da` il amuza rau Dacia si cand il aud"imi iau Dacie"imi vine sa-l arunc pe geam>crying(