| Spataru_Razvan_1997 a întrebat:

Problema pe care o am este in felul urmator:
Am facut poza la buletinul meu si le-am trimis pe Facebook pentru a-mi face niste acte de V/C a unui vehicul, problema care este ca pozele i le-am trimis lui maicamea in Italia, pentru a face actele pe mine, este posibil asa ceva, fara sa fiu si eu la fata locului?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal nu, ca nu semnezi tu. practic probabil va semna ea pentru tine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In Romania se pot face formularele oriunde, dar e nevoie de semnatura in original a vanzatorului si cumparatorului.
In Italia ar putea fi alta procedura, poate mai oficiala, ca in putine tari se umbla cu actele in sacosa, ca la noi.

| FreddieM a răspuns:

In Italia e o procedura extrem de simpla cand cumperi o masina, maxim juma de ora si da se poate mai ales daca e la Napoli.