| Liviu321 a întrebat:

Se pot monta, legal, pe o mașină faruri led? Mă refer la o mașină pe care am cumparat-o fara deși există posibilitatea de a adăuga și această opțiune.

Răspuns Câştigător
| nifron a răspuns:

Salut! Treaba e cu dus si intors, depinde de la politai la politai. E la fel ca si cu foliile auto, cu autorizatie daca erau "purcei" tot ti le dadeau jos invocand ceva. Varului meu i le-au dezlipit pe motiv ca autorizatia nu este buna(era llumar). Daca pui led pe langa ce faruri ai tu este ok(gen lumini de zi), dar daca schimbi farul halogen cu unul led sau xenon stiu ca trebuie sa mergi pe la rar pentru omologare. Totul e legal, dar sa nu te prinda si chiar daca te-ar opri, sa nu fie pusi pe tine sa te caute sa iti gaseasca farurile ca sunt schimbate. Mie imi este prieten baiatul de imi face itp-ul si eu pe el l-am intrebat de faruri, intreaba si tu pe cel care faci itp-ul si vezi ce iti zice. Seara frumoasa!