| Cosmynnissiciwidjz8w a întrebat:

Si LMA pe anul acesta!
Am și eu o problemă cu un cielo!
Înainte de a ninge când era mai ger am uitat să-i pun antigel si mi-a înghețat apa în vasul de expansiune si toate conductele și i-am dat contact... a pornit a mers la relanti vreo 10-15 secunde după care a murit motorul. Am încercat să o pornesc din nou dar dracu s-o ia ca nici ca nu a mai pornit de atunci.
Când îi dau contact învârte dar nu pornește si se aude o bubuitura din 2 în două secunde în partea dreaptă a masini.
Ce ar putea fi?
Mulțumesc mult!

11 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Du-o la căldură poate dacă se dezgheață merge.

| SoulReaver a răspuns (pentru Irinelp):

E dezghetat doar ca bate ceva la motor.

| Cosmynnissiciwidjz8w explică (pentru SoulReaver):

Exact!

| SoulReaver a răspuns:

Multe pot fi. Pompa de apa e in dreapta poate isi distruge palele. Bag-o la caldura si vezi daca ai crepat blocul.

| Cosmynnissiciwidjz8w explică (pentru SoulReaver):

Si mai exact pe unde o găsesc
Si cum arată aia

| SoulReaver a răspuns (pentru Cosmynnissiciwidjz8w):

Daca nu stii cum arata nici nu o poti desface, cred ca la tine e pe cureaua de distributie. Du-o la mecanic sau adu un mecanic la ea. Ai stricat destule pana acum.

| Cosmynnissiciwidjz8w explică (pentru SoulReaver):

Crezi că ar mai avea vreo șansă sa trăiască?

| SoulReaver a răspuns (pentru Cosmynnissiciwidjz8w):

Sanse tot timpul sunt, depinde cat esti dispus sa investesti in reparatie. De unde esti?

| Cosmynnissiciwidjz8w explică (pentru SoulReaver):

Bă sunt din iași si am vb cu un mecanic si a zis ca nu merită cică ar fi cv pe la chiuloasa.
Acu îi scot benzina si o arunc pe motor si o usuc cu bricheta

| SoulReaver a răspuns (pentru Cosmynnissiciwidjz8w):

Du-o la fier iei de o bere pe ea. Vreo 400 500 lei

| Cosmynnissiciwidjz8w explică:

Eee ce să zic... bine că ești tu destept