| Ardei87 a întrebat:

Salut si nu prea! Am avut un mic incident in trafic sa zic asa. taximetristul zice ca eu am tras nu stiu ce fel de volan si l-am facut sa intre pe bordura si na. (e rrom si stiti ca ei mai baga si de la ei ) masina mea nu are nimic, doar a lui are janta putin stramba si capacul de pe crapat, el zice ca are si ceva la directie ca nu stiu ce ..nu ma intereseaza pe mine i-am dat asigurarea ca l-a chemat si pe patron si mi-a facut poza la buletin si permis ca s-a intamplat acum o ora si nu gaseam xerox sa facem copii. bun, a zis ca ma suna luni sa mergem la service sa vedem daunele. Intrebarea e : Eu daca i-am dat asigurarea, el luni cand isi face copie dupa ia si dupa permisul meu, o termin cu el nu? e liber sa isi faca masina, nu trebuie sa ii dau eu nimic in plus ca i-am dat asigurarea..aia sa il despagubeasca! Va intreb pentru ca e prima data cand s-a intampla asa ceva de 2 ani de cand am permis si nu ma pricep!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu nu considerai ca esti vinovat va duceati la politie sa declarati accidentul si aia era. Faptul ca I ai dat asigurarea nu unseamna ca ai scapat de el. Trebuie sa faceti o programare la asigurator si sa mergeti amandoi sa deschidezi un dosar de evaluare a pagubelor.

| Cosmin214 a răspuns:

Te-a cam tzapit taximetristul in primul rand nu dai asigurarea in original si in al doilea rand daca aveai dubi cu privire la cele intamplate trebuia sa chemi politia la fata locului si sa constate vinovatul.dar e de inteles, etnicul te-a luat tare a mai chemat si pe sefu care evident nu ar fi avut de gand sa scoata bani din buzunar pentru reparatie iar ru ai cedat la presiune bv vei regrera cand vei vrea sa prelungesti asigurarea

| Ardei87 explică (pentru Cosmin214):

Pai era 12 noaptea. nu aveam de unde sa ii fac copie asigurarii.