| alex4u a întrebat:

Salut, stie cineva care pasi ar trebui facuti pentru o inmatricularea unui scuter de 250 adus din Italia? exista taxa de poluare? ce costuri sunt si ce acte ar trebui? poate cineva care a inmatriculat un scuter asemanator in ultimul timp? multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Facute acolo actele de vanzare-cumparare, radiat de acolo, platita vama, facut RAR-ul si imatriculat aici, facut ITP, facuta asigurarea si apoi scoase numerele. Asta e tot!

| alex4u explică (pentru FurtunaDiesel):

Da ti se pare ca il aduc din tanzania? vama platita? Italia -Romania, trezeste-te. Daca stie cineva sa raspunda, bine, daca nu mai bine sa taca.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru alex4u):

Inseamna ca esti dobitoc... asta e! Orice vehicul chiar daca il aduci din tarile UE platesti taxa vamala de 18 euro. Ca nu se mai vamuiesc asta este altceva dar taxa vamala de 18 euro o platesti. Daca nu stii macar taci!

| pucca1993 a răspuns:

Uite-te putin la conversatia asta poate te ajuta, sper sa iti fie de ajutor...:) http://www.scuteristi.ro/......-50-a.html

| alex4u explică (pentru pucca1993):

Mersi mult, dar nu ajuta, fiindca pana la urma nu a spus nimeni, nimic concret, e doar un ametit care vrea sa treaca un scuter de 250 pe 50.Eu vreau sa fac totul in regula, fiindca scuterul trebuie folosit in strainatate. Daca mai afli ceva concret, lasa un mesaj, oricum mersi mult.

| pucca1993 a răspuns (pentru alex4u):

Cu placere! ...Imi pare rau ca n-am putut sa te ajut dar daca mai gasesc ceva am sa-ti dau