| ArdeiCuKeapa34 a întrebat:

Salut! Stie cineva cum poti (sau daca poti) vedea consumul instant pe Opel Astra G? Modelul este din 2001.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu poti.
Foarte putine au computer de bord, si e vorba de cele dupa 2004.
Daca vrei sa cheltui vreo 500e pe asa un moft, vezi pe grupurile Facebook despre Astra G, ca sunt unii care vand/monteaza computere de bord pentru ele.

| relian a răspuns:

Consumul instant nu se poate vede nicaeri pe nici o masina, instant auzi si tu la tine laughing deci mergi 1 metru gata trebuie sa stii sau cum?
Consumul se estimeaza,masina dupa ce ai mers cativa km sau sute de m pe baza aia estimeaza,dar aia e pe aproape nu-i exact.
Nu vad la ce te ajuta sa stii rahaturile astea? Vrei sa stii exact cat consuma masina ta pe unde umbli cu ea?
F simplu umpli rezervorul,dai la zero km, mergi pana aproape se consuma tot rezervoul, apoi umpli iar, vezi cata benzina ai bagat, stii cati km ai mers de la zero, ala e consumul masinii tale pe unde circuli tu si cum mergi tu.

Restu e poveste

| ArdeiCuKeapa34 explică (pentru relian):

Varule sa fiu sincer nu le am cu astea, doar eram curios laughing Km la zero cum ii dau? E prima mea masina, sunt paleta in legatura cu tot laughing