| Andrei199902 a întrebat:

Stie cineva daca pot sa fac contestatie la timpul in care trebuie sa dau traseul pentru permisul auto(in teleorman) deoarece m.a programat la 3 luni si asi dori sa dau mai devreme, din cate am auzit s.ar putea sa scot o dovada ca ar trebui sa ma operez si sa schimbe data programarii.multumesc anticipat! Dau funda celui mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti face nici o contestatie ci doar o cerere prin care soliciti sa sustii mai repede proba practica.

| Andrei199902 explică (pentru Ioandelasal):

Si daca as face acea cerere s.ar putea sa imi schimbe data?

| Andrei199902 explică (pentru Ioandelasal):

Daca as face acea cerere as avea sanse sa imi schimbe data?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei199902):

N-am de unde sti, dar daca nu o faci n-ai nici o sansa. Ar trebui sa ai un motiv intemeiat si atunci cred ca ar fi aprobata.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa faci contestatie, pentru ca programarea este facut ain ordinea inscrierii la exmane, fiind foarte aglomerat in perioada asta.
Dar, ai putea solicita sa sustii examenul mai devreme, dar trebuie sa ai un motiv foarte serios, altfel risti sa nu rezolvi nimic.

Totusi, vin si intreb, ce-i cu graba asta, pleci pe luna, ori peste 3 luni nu mai esti in tara?
Ateapta-ti randul cu bun simt, ca risti sa enervezi pe cei de la Politie, sa te pice, si sa te amane inca 2-3 luni, pana la urmatorul examen.