| HHTR a întrebat:

Salut, știți cam cât as plăti pentru prima înmatriculare?
Am un audi A4 din 2001 euro 4 motor 1.8 benzina?

5 răspunsuri:
| Alexandru250201 a răspuns:

Vreo 1500 de lei

| Krax256 a răspuns:

Daca masina este inmatriculata prima oara in tara din cate inteleg mai pune inca vreo 800 care reprezinta asigurare partiala cat ai numere rosii+numere rosii+verificarea RAR. Ajungi cu drumuri si alte cheltuieli la vreo 2000.
Anul trecut mi-am luat si eu un opel, doar taxa de verificare RAR este in jur de 450. Asigurarea pe un an vreo 800, scosul de numere si taxele total vreo 150-200, asigurare pe 3 luni cat ai numere rosii vreo 250-300 si cand ai numerele si vigneta 130

| HHTR explică:

Pai masina avea carte plină de proprietari (ROMANI) și i-am schimbat-o acum ca sa il poată trece pe tata ca pe numele meu este asigurătoare foarte scumpă!
Și D-asta zic, ia este înmatriculata cu numere de București. Eu nu mai vreau sa ii schimb plăcuțele de înmatriculare, doar sa il treacă pe tata pe talon și carte!
Sa înțeleg ca mai mult de 1500 de lei nu m-ar duce?

| regis a răspuns (pentru HHTR):

Daca avea cartea plina de proprietari, nume la prima inmatriculare, deci scapi de RAR. Te va costa doar polița RCA, care diferă in funcție de masina, proprietar si durata, si taxele de la Politie, pana in 200 de lei cu numere preferențiale.

| Darius-Ionuţ_Toma_1993 a răspuns:

Cu tot cu asigurare vreo 1000 lei