| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Sunt in proces cu politia romana, am contestat ca aveam 103 km in localitate. Azi m-am prezentat la proces si probele erau 3 poze... Eu am venit cu un martor care a apus ca mergeam in coloana si ca nu aveam peste 100 km. Vreau sa va intreb daca la urmatorul termen este posibil ca politia sa prezinte si o proba video.
Multumesc.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde daca era si camera de filmat sau aveau doar radarul

| MJLO a răspuns (pentru mgtow):

Pai daca aveu si filmare ma gandesc ca o depuneu de prima data...

| mgtow a răspuns (pentru MJLO):

Atunci ai scapat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai pozele alea de unde crezi ca era? erau bucati din film. Ei vin cu filmarea de la radarul autorizat si tu cu un martor care nu poate devedi sub nicio forma ce viteaza aiveai ca el nu e aparat de masura a vitezei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aparatele radar de acum, in special cele de pe MCV-uri, inregistreaza video. Deci cel mai probabil vor veni cu proba video.
Dar chiar daca nu vin, oricum i-ai dat in judecata absolut degeaba.
Daca pe aparatura calibrata si autorizata in toate sensurile pentru a masura viteza participantilor la trafic tu ai fost surprins cu viteza aia, si exista 3 cadre, prietenul tau poate sa spuna orice, voi nu aveati aparatura exacta la dispozitie, politistii da.
Facutul pe-a smecherul cu politistii nu tine decat unde politistii sunt niste prosti. Eu am dat de oameni normali la rutiera peste tot, iar daca si tu esti om cu picioarele pe pamant, nu ajungi la procese.

| MJLO a răspuns:

Aveam neaparat nevoie de permis in perioada asta si d aia am apelat la metoda asta. Stiu ca o sa raman fara el dar am mai lungit o un pic.