| drogh a întrebat:

Sunt martor la un proces penal. Vreau sa schimb locatia,sa nu primesc acea citatie la adresa de domiciliu. Am inteles ca exista si alte cai,gen telefonic, telegrama...etc. Chiar este posibil? Si unde pot sa vorbesc? La politia locala? Multumesc

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Când vine citația să nu semneze nimeni pentru ea. Dacă vine prin posta o duci înapoi la posta. Ea se va întoarce înapoi la judecătoria care a emis-o.
Oricum dacă poti face bine prin prezentare, atunci poti merge; nu se stie când vei avea si tu nevoie. Dar tu cunoști cel mai bine situația.
Ce vreau să spun este ca noi trebuie să ne temem de Dumnezeu si niciodată de oameni. Dumnezeu va binecuvânta pe cel ce va lucra după voia Lui.

| drogh explică (pentru anonimg):

Nu doresc sa vina acasa, nu vreau sa afle nimeni din cei care stau acasã de ea. Voiam sa fac intr.un fel sa ajunga la mine, la domiciliul la care stau doar eu.

| anonimg a răspuns (pentru drogh):

În cazul ăsta trebuie să mergi la politie sau după caz la judecătorie/tribunal.