| BoWoWw a întrebat:

am o intrebare : La un microbuz Mercedes VITO cat costa impozitul,rovinieta, asigurarea?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cum vad tu esti cazut din stele, dar nu-i nimic, tu chiar ai nevoie de ajutor. Masinile au motoare. Motoarele pe acelasi tip de masina sunt de diferite capacitati, asta e un criteriu important la majoritatea taxelor. Apoi, taxele sunt la nivel local si au variatii semnificative. Apoi, varsta celui care este proprietarul masinii poate face diferente chiar de 4 x +sau - la asigurare si chiar la fisc pentru pensionari, invalizi etc. Deci ca cineva sa poata calcula taxele cat de cat corect pe niste calculatoare online are nevoie de date, care sunt tinute secret de tine. Cine si-ar bate capul? Are acces oricine la google. Cauti intai un site de acte necesare pentru inmatriculare in functie de provenienta masinii ( conteaza si de unde o cumperi ) si apoi intri pe calculatoare sa afli ce vrei. Spor la treaba, ai ocupatie noaptea asta.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pe noi sau pe tine?

| BoWoWw explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

In general

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru BoWoWw):

In general nu exista, deocamdata Vito asta al tau nu are nici motor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Da mi un exemplu

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum vad tu esti cazut din stele, dar nu-i nimic, tu chiar ai nevoie de ajutor. Masinile au motoare. Motoarele pe acelasi tip de masina sunt de diferite capacitati, asta e un criteriu important la majoritatea taxelor. Apoi, taxele sunt la nivel local si au variatii semnificative. Apoi, varsta celui care este proprietarul masinii poate face diferente chiar de 4 x +sau - la asigurare si chiar la fisc pentru pensionari, invalizi etc. Deci ca cineva sa poata calcula taxele cat de cat corect pe niste calculatoare online are nevoie de date, care sunt tinute secret de tine. Cine si-ar bate capul? Are acces oricine la google. Cauti intai un site de acte necesare pentru inmatriculare in functie de provenienta masinii ( conteaza si de unde o cumperi ) si apoi intri pe calculatoare sa afli ce vrei. Spor la treaba, ai ocupatie noaptea asta.