| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Am o masina la care am cauciucurile R15 195/60 si pe talon am R15 195/65. Pot sa omologhez cauciucurile de pe masina? Nu as vrea sa le schimb, pentru ca sunt noi si le-am primit cadou! Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se pot omologa, du-te la RAR.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da le poti omologa la RAR, ti le trece in CIV

| Maioru a răspuns:

Daca masina este adusa de afara si nu este inmatriculata, la RAR iti trece pe carte cauciucurile care sunt pe masina. Daca masina este inmatriculata, pe cartea de identitate sunt trecute marimile pe care le poate avea masina.Nu-ti va trece nimeni alte marimi in afara celor trecute in cartea masinii...